Podvig rukometaša Rudara

Rukometaši kostolačkog Rudara savladali niški Železničar

Rukometaši kostolačkog Rudara načinili su, pred 700 vernih navijača, iznenađenje i u 15. kolu nacionalnog šampionata savladali favorizovani tim niškog Železničara 35:27. Oba tima bila su oslabljena, ali se domaćin bolje snašao i osvojio važne bodove u borbi za opstanak. Odlučila je, čini se, bolja igra «energetičara» u odbrani i efikasniji napad domaćina. Već posle petnaestak minuta igre Rudar ima pet golova prednosti, da bi na poluvremenu bilo 17:13 za domaćina. I u nastavku susreta Kostolčani diktiraju tempo, igraju čvršće u odbrani i raznovrsnije u napadu i na kraju imaju i najveću prednost. Najefikasniji u timu Rudara Babić sa 8, Lomić i Nedeljkov sa po 7 i Avramović sa 6 golova. U niškoj ekipi Pavlov i Petković postigli su po 6 pogodaka. Podbacila je odbrana gostiju, a golman Zlatanović bio je nemoćan da spreči debakl svoje ekipe.